Masz konflikt?

MediacjeSkorzystaj z Prawa do mediacji. Nie wszystkie sprawy muszą kończyć się w Sądzie. 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania z bezpłatnych porad mediatorów w zakresie spraw cywilnych, karnych oraz rodzinnych i nieletnich.

Sąd Rejonowy w Wołominie informuje, iż w budynku Sądu został uruchomiony Punkt Informacyjny ds. Mediacji, w których dyżurować będą zawodowi mediatorzy (w każdą drugą środę miesiąca, pokój nr 234, II piętro, w godzinach 11.00 - 13.00, oraz każdy drugi piątek miesiąca w godz. 10.00 - 13.00)

Mediacja - to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego obie strony rozwiązania konfliktu na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnej wobec stron i ich konfliktu,. Taką osobą jest mediator, który wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga - nie narzucając jednak żadnego rozwiązania - w wypracowaniu kompromisu.

PAMIĘTAJ
Propozycję rozwiązania trudnej sytuacji w mediacji proponują sami zainteresowani. Jeśli strony ustalają warunki ugody, to jest większa szansa, że będą ich przestrzegać, niż gdy rozwiązanie narzucone jest z zewnątrz. Tak wypracowane porozumienie daje szansę na to, że będzie ono satysfakcjonujące i trwałe
.
 
Źródło: Starostwo Wołomin
 

Chmura tagów

Gościmy

Odwiedza nas 355 gości oraz 0 użytkowników.