Żyworódka - kalanhoe pierzaste

żyworódkaNie jest co prawda rośliną ogrodową /choć w okresie letnim możemy ją wysadzić do ogrodu/, ale została tu uwzględniona i to na pierwszym miejscu z powodu swoich walorów leczniczych. Jest rośliną o wszechstronnym zastosowaniu, to Eko – bio – antybiotyk! Jedyne wiadome przeciwwskazanie do stosowania wewnętrznego, to zawartość potasu we krwi w górnej granicy normy lub powyżej.

Surowcem leczniczym są świeże liście lub szczyty pędów, z których otrzymuje się sok lub miazgę.

sadzonka żyworódkiSok zawiera flawonoidy, katechiny, witaminę C i mikroelementy: glin, magnez selen, wapń, potas, krzem, mangan, miedź i inne. Jest stymulatorem biogennym. Działa bakteriobójczo i wirusobójczo, pobudza regenerację uszkodzonych tkanek, działa uodparniająco.

Leczy trudno gojące się rany, poparzenia, odleżyny i wrzody. Leczy zapalenia błony śluzowej, paradontozę i zapalenie spojówek. Pomaga po chemio i radioterapii, wzmacnia serce, poprawia i reguluje układ krążenia. W wielu przypadkach usuwa ból bez skutków ubocznych.

Żyworódka ma również właściwości żółciopędne, wspomaga leczenie gruczołu krokowego – prostaty. Poprawia pamięć, leczy łupież i zapobiega wypadaniu włosów, regenerując cebulki włosowe.

"dzieci" żyworódkiTo nadzwyczajna roślina, istne panaceum w wielu przypadkach, powinna znaleźć się na parapecie w każdym domu jako apteczka pierwszej pomocy!

Chętni do hodowania tej rośliny mogą otrzymać młodziutkie roślinki – wiadomość poprzez kontakt na stronie.

Chmura tagów

Gościmy

Odwiedza nas 422 gości oraz 0 użytkowników.