Z cyklu: Myśli na Nowy Rok

RóżaMiej wielkie marzenia, wielkie myśli. Marz o niemożliwym. Wiedz, że urodziłeś się, by zrobić coś wspaniałego, wyjątkowego. Nie pozwól, by ta szansa przeszła obok.

Fakt, że istnieje pewna grupa osób nieakceptująca cię, takim jakim jesteś -  nie jest powodem, abyś rezygnował ze swojej wyjątkowości. Powinieneś zawsze dobrze myśleć o sobie, ponieważ świat traktuje cię tak jak ty  - sam siebie. Nigdy nie zmieniaj się tylko po to, by zyskać u kogoś uznanie. Nie rezygnuj nigdy ze swego prawdziwego ja jedynie dlatego, by pozyskać czyjąś przyjaźń. Na dłuższą metę żałowałbyś, że przehandlowałeś swoją chlubę – swoją niepowtarzalność, na rzecz chwilowego przyznania ci ważności. Grupa ludzi, która nie akceptuje cię takim, jakim jesteś, nie jest twoim światem. Każdy z nas ma swój własny świat, w którym panuje jak król/królowa tylko dzięki temu, że jest sobą.

Znajdź ten świat. A tak naprawdę to ten właściwy ci świat sam odnajdzie ciebie.

Tego, co może zrobić woda – nie może dokonać benzyna, a temu, co potrafi miedź – złoto nie da rady. Delikatna budowa mrówki pozwala jej na łatwe przemieszczanie się, a sztywność drzewa umożliwia mu utrzymanie korzeni w jednym miejscu. Wszystko i wszyscy zostali stworzeni z taką dawką niepowtarzalnych cech, by móc służyć celowi, który możemy osiągnąć tylko wówczas, jeżeli zachowamy wyjątkowość swojego ja. Ty sam, jedynie jako ty - możesz służyć swemu celowi. I ja, tylko jako ja sam – mogę realizować swój cel. Jesteś tu aby być sobą. Tylko sobą. Był taki czas, gdy ten świat potrzebował Kriszny, więc pojawił się taki. Nastał czas, gdy potrzebny był Chrystus - i został przysłany, tak też było w przypadku Mahatmy. Nadszedł taki czas, kiedy ty byłeś potrzebny na tej planecie i dlatego zostałeś tu przysłany.

Bądźmy tak dobrzy, jak tylko to możliwe, najlepsi. W całej historii Wszechświata nie było takiej istoty jak ty – i do końca nieskończonego czasu nie będzie już nikogo takiego. Jesteś oryginałem. Jesteś niespotykany. Jesteś wyjątkowy. Jesteś cudem, Jesteś dziełem sztuki. Dziełem swego Pana. Świętuj swą niepowtarzalność.

Sri Sri Ravi Shankara


 

Chmura tagów

Gościmy

Odwiedza nas 386 gości oraz 0 użytkowników.