Wątpliwości

Na początku drogi duchowej, kiedy nie mamy jeszcze wyrobionego zdania na wiele rzeczy, które dzieją się w naszym życiu, mamy wiele wątpliwości i wahań. Nowe i nieznane budzi w nas czujność i lęki. Są to wszystko dobre reakcje, które świadczą o ostrożności, by nie dać się omamić  oszustom lub nie popaść w jakieś kłopoty. To swoisty wentyl bezpieczeństwa przed skierowaniem się bez kontroli na duchowe manowce. Lecz jeśli wątpliwości i wahania utrzymują się zbyt długo, stanowią wielką przeszkodę w naszym życiu duchowym.

Przed skierowaniem się ku Boskości w naszych sercach nie mamy się czego obawiać, tu nic nam nie grozi. Tu nikt i nic nie ma dostępu, ponieważ naszych serc strzeże sam Stwórca. Wątpliwości i wahania są domeną umysłu, serce zna drogę, ale że umysł zazwyczaj dominuje w naszym postrzeganiu świata, to na początku tej drogi często mamy trudności w rozróżnianiu. W takich sytuacjach zdajmy się na Boga, On wie, którędy nas poprowadzić. Zaufajmy Jego mądrości, przeogromnej miłości, dobroci i współczuciu. Cokolwiek nas spotyka jest Boskim darem, służącym naszemu wyzwoleniu i życiu z Bogiem w szczęśliwości przez całą wieczność. Gorąco módlmy się o inspirację i Boskie prowadzenie, a nasze wątpliwości szybko znikną. Nie ma mocy większej niż Boska, nie ma miłości większej i gorętszej niż Boska. Prędzej czy później, każdy kto zwróci się do Boskości w swoim sercu znajdzie i poczuje dary miłości płynące z obcowania z najpotężniejszą i najbardziej kochającą Istotą we Wszechświecie.

Cały świat i my wszyscy bardzo potrzebujemy miłości i radości Boskiej, dlatego starajmy się otwierać serca na Boskość, aby wzniosła nas ku Sobie, oczyściła i obdarzyła tym, co sama chce nam dać, a następnie pobłogosławiła wszystkich płynąc w słodkim milczeniu wprost z naszych serc. Miłość w sercach to Boski ogień wypalający wszelki błąd, niszczący przyczyny cierpienia tkwiące w psychice i duszy. Ta energia jest dziś bardzo potrzebna na świecie, ponieważ jedynie ona jest w stanie poradzić sobie ze wszystkimi klęskami, nieszczęściami, cierpieniami i podłościami w jakie wikłał się człowiek przez wszystkie wcielenia. Krok ku Miłości każdy z nas powinien uczynić samodzielnie, a efekty tego dadzą się rozpoznać bardzo szybko. 

Aleksandra


 

Chmura tagów

Gościmy

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.