Medytacja, wyzwolenie

SłońceŚwiadomość własnych ograniczeń to początek mądrości. Prawdziwa mądrość płynie z serca i nie musi wyrażać się w słowach. Sytuacja się zmienia, duch dojrzewa, a pomaga mu w tym procesie miłość, która milcząco kieruje każdą sytuację na coraz lepsze tory. Miłość wyprowadza z ciemności ku Światłu. Miłość koi wszystkie rany, otwiera duchowe oczy i prowadzi najszybszą drogą ku Sobie, ku Miłości, ku jedności z jaśniejącym ponad wszystkimi światami niczym miliardy słońc.
 
Jeśli chcesz medytować usiądź w odosobnieniu i poproś Najwyższego o pomoc w tej podróży. Oddychaj równo przez jakiś czas, a potem wyobraź sobie Wszechświat jako olbrzymią kulę, w której twoja planeta jest jedynie maleńką kropeczką.
Potem wznieś swój wzrok jeszcze wyżej i zobacz ponad Wszechświatem olbrzymie Słońce jaśniejące niesłychanym blaskiem. Pomyśl, że z niego wypływa płomienny promień i dotyka czubka twojej głowy. Czysta i świetlista jasność przenika całą głowę i niby ogniskowana przez wielką soczewkę skupia się w twoim sercu. Po dłuższej chwili niech to Światło płynie z serca do wszystkich zakątków twojego ciała, umysłu i duszy.
Ta część ćwiczenia niech trwa 15 – 20 minut. Mogą jej towarzyszyć różne zjawiska ale się nimi nie przejmuj, traktując je jako małe prezenty od kogoś, kto bardzo cię kocha. Taką medytację dobrze jest zastosować przed snem.
Medytuj, mając przed sobą, niby w wyobraźni złocistą kulę Wszechświata, a za nią świetlistą postać Stwórcy – czyste nieskażone Światło wysyłające nieustannie Swe promienie we wszystkie strony. Stań się z Nim Jedno.
 
Dzięki tej medytacji wiele Istnień osiągnęło wyzwolenie. Jest to specjalny dar dla wszystkich, którzy szczerze poszukują Miłości i chcą kroczyć Jej drogami. Trwaj w miłości ku Miłości jak najczęściej i jak najdłużej. To jest twoja droga ku Światłu, a Ono w końcu zwycięży w twoim życiu.
 
Aleksandra

 

Chmura tagów

Gościmy

Odwiedza nas 121 gości oraz 0 użytkowników.